www.gminarybno.pl

Drukuj

Powiatowy singlowy turniej crossmintona

Opublikowano 2017-09-12 07:34:17. Artykuł wyświetlono: 895 razy.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Badmintona w OSiR w Rybnie odbył się powiatowy singlowy turniej crossmintona.

W dniu 10 września 2017r. w hali OSiR w Rybnie odbył się I Powiatowy Turniej Crossmintona w grze pojedynczej. Rozgrywki te przeprowadzone były w dwóch kategoriach Szkoła Podstawowa i Gimnazjum oraz Open. W turnieju udział wzięło 20 osób z Powiatu Działdowskiego odpowiednio po 10 osób w danej kategorii. Mecze rozgrywano na czterech boiskach, co znacznie ułatwiło przeprowadzenie rozgrywek. Pani Zdzisława Kanicz skarbnik Gminy Rybno dokonała otwarcia turnieju, natomiast kierownik OSiR Hanna Bem przywitała członków Rady Powiatu, Rady Gminy , zawodników oraz zgromadzonych sympatyków sportów rakietowych, którzy pojawili się aby poznać nową dyscyplinę sportu. Następnie prowadzący rozgrywki Karol Rykaczewski przedstawił system gry oraz przybliżył zasady rywalizacji. W obu kategoriach zawodnicy zostali przydzieleni do dwóch grup liczących pięciu zawodników. W grupie grano systemem "każdy z każdym" do wygrania jednego seta do 16 punktów. W kolejnej fazie gier spotkali się zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-4 w swoich grupach i rozgrywki przyjęły charakter eliminacji.

Wśród zwycięzców w kategorii SP/Gimnazjum podium osiągnęli następujący zawodnicy:
1 miejsce Patryk Pokojski
2 miejsce Julia Aleksandrowicz
3 miejsce Wiktoria Różańska
4 miejsce Julia Dąbrowska

W kategorii Open:
1 miejsce Przemysław Krzykowski
2 miejsce Bartek Olszewski
3 miejsce Krzysztof Anisiewicz
4 miejsce Paweł Kaczmarski

Zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez STAROSTWO POWIATOWE w DZIAŁDOWIE, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe gadżety.
Zawodników dekorowali: Zdzisława Kanicz – skarbnik Gminy Rybno, Hanna Bem – kierownik OSiR w Rybnie. Turniej był znakomitą okazją do wspólnej integracji w duchu sportowej rywalizacji. Wszystkich zainteresowanych już dziś zachęcamy do obserwowania strony Facebookowej OSiR Rybno, gdyż w okresie zimowym planujemy organizację ligi crossmintona.

Kierownik OSiR w Rybnie Hanna Bem kieruje serdeczne podziękowanie Starostwu Powiatowemu w Działdowie za ufundowanie nagród, zawodnikom za udział w turnieju, sędziemu, opiekunom, rodzicom, kibicom, obsłudze hali za wspólną integrację i miłą atmosferę.

Nadesłała: Hanna Bem
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka