Pozyskaliśmy wsparcie zdalnego nauczania

Opublikowano 2020-04-17 09:33:47. Artykuł wyświetlono: 1130 razy.

W dniu 15.04.2020 r. Gmina Rybno znalazła się na liście wyników Grantowych wybranych do dofinansowania w ramach Program Operacyjnego Polska Cyfrowa. Oś priorytetowa I. Powszechny dostęp do szybkiego internetu Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

W ramach projektu Gmina Rybno planuje zakup 26 szt. laptopów, które posłużą uczniom i nauczycielom do nauki zdalnej.

Wartość projektu to prawie 70 tysięcy złotych, a wysokość dofinansowania wynosi 100%.

Celem Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 (POPC) jest wzmocnienie cyfrowych fundamentów rozwoju kraju. Wykorzystanie potencjału technologii cyfrowych jest jednym z priorytetów Polski na najbliższe lata.

Lista wniosków wybranych do dofinansowania: https://cppc.gov.pl/images/Lista_Grantobiorcow_wybranych_w_dniu_15.04.2020.pdf