Pracownik UG Rybno zakwalifikowana do odbycia aplikacji legislacyjnej

Opublikowano 2017-07-25 08:02:26. Artykuł wyświetlono: 1849 razy.

Pani Ewa Soboczyńska zakwalifikowała się do odbycia aplikacji legislacyjnej edycja 2017/2018.

Misją Rządowego Centrum Legislacji jest dbanie o spójność systemu polskiego prawa i prawidłowy przebieg procesu legislacyjnego.

Do zasadniczych zadań Rządowego Centrum Legislacji należy koordynowanie działalności legislacyjnej Rady Ministrów, Prezesa Rady Ministrów i podległych mu organów administracji rządowej, opracowywanie pod względem legislacyjnym rządowych projektów aktów prawnych i innych dokumentów rządowych, analizowanie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego oraz redagowanie Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego. Opracowuje rządowe projekty aktów prawnych na zasadach i w trybie określonych w regulaminie pracy Rady Ministrów. Uczestniczy również w pracach legislacyjnych inicjowanych przez inne uprawnione podmioty. Działania w takim przypadku podejmuje niejednokrotnie już na etapie powstawania projektu aktu prawnego, zawsze natomiast na kolejnych etapach procesu legislacyjnego, takich jak uzgodnienia międzyresortowe, komisje prawnicze, aż do ogłoszenia w dzienniku urzędowym.

Współpracuje z organami pomocniczymi Rady Ministrów – Komitetem Stałym Rady Ministrów, Komitetem do Spraw Europejskich oraz Radą Legislacyjną, a także z urzędami obsługującymi organy administracji rządowej i innymi podmiotami, na których spoczywa obowiązek wydawania powszechnie obowiązujących norm prawa.

Miło jest nam poinformować, że jako jedyny przedstawiciel samorządu gminnego zakwalifikowała się do odbycia aplikacji legislacyjnej edycja 2017/2018 nasz pracownik Pani Ewa Soboczyńska.

Gratulujemy!!!