www.gminarybno.pl

Drukuj

Prezent nie tylko dla grzybiarzy

Opublikowano 2013-07-03 12:45:48. Artykuł wyświetlono: 1350 razy.

Olsztyńscy leśnicy jako pierwsi w kraju przygotowali mobilną mapę lasów na telefony i tablety wykorzystujące system android. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna, a przyda się nie tylko grzybiarzom.

Korzystanie z uroków warmińsko-mazurskich lasów jeszcze nigdy nie było tak łatwe i tak przyjemne. Wszystko za sprawą bezpłatnej aplikacji mobilnej, której głównym elementem jest funkcjonalna mapa lasów wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. To w sumie 33 nadleśnictwa obejmujące swoim zasięgiem ponad 600 tys. hektarów lasu.

Aplikacja to idealne rozwiązanie dla grzybiarzy, ale i po prostu tych wszystkich, którzy cenią sobie korzystanie z darmowego spa, jakim jest pobyt w lesie. Dzięki aplikacji każdy bez trudu znajdzie parking, pomnik przyrody, najbliższą ścieżkę edukacyjną, czy też leśniczówkę. Lista obiektów zawiera także punkty widokowe, plaże, ścieżki rowerowe, szlaki konne, a nawet szlaki spływów kajakowych. Aplikacja zawiera też dane teleadresowe wszystkich nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Moment wypuszczenia tej darmowej aplikacji na rynek nie jest oczywiście przypadkowy. Zbliżają się przecież wakacje, czyli czas, w którym wszyscy wyjątkowo chętnie korzystają z uroków lasu. Aplikacja przygotowana na zlecenie olsztyńskich leśników to także element prowadzonej w całym kraju kampanii „Lasy Państwowe. Zapraszamy”. Co istotne, dzięki zapisywaniu danych w pamięci urządzenia korzystanie z aplikacji jest możliwe nawet wtedy, gdy nie mamy dostępu do Internetu.

Aby pobrać aplikację wystarczy zeskanować załączony QR kod. Można ją także oczywiście odnaleźć na Google Play.

Adam Pietrzak, rzecznik RDLP w Olsztynie

źródło: http://lidzbark.olsztyn.lasy.gov.pl/

 

 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka