Program Otwarte Strefy Aktywności 2019 rozstrzygnięty

Opublikowano 2019-05-29 13:08:29. Artykuł wyświetlono: 989 razy.

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło rozstrzygnięcie Programu Otwartych Stref Aktywności 2019 – edycja II, w ramach którego zostanie dofinansowanych 1420 obiektów w całej Polsce.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają one sprzyjać integracji społecznej i są skierowane do różnych grup wiekowych.

W ramach Programu wsparciem zostały objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w dwóch wariantach realizacyjnych.

Wariant podstawowy

• Siłownia plenerowa
  • Strefa relaksu

Wariant rozszerzony

• Siłownia plenerowa
  • Strefa relaksu
  • Sprawnościowy plac zabaw wraz z ogrodzeniem

(Źródło: MSiT)

W związku z rozstrzygnięciem konkursu o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności OSA, Gmina Rybno otrzymała dofinansowanie na budowę pięciu obiektów OSA, w tym jednego w wersji rozszerzonej na terenie Gminy Rybno.

W wyniku braku porozumienia pomiędzy Sołectwem Hartowiec, a Gminą Rybno w sprawie realizacji inwestycji OSA na terenie miejscowości Hartowiec, Wójt w dniu 28.05.2019 r. złożył rezygnację do Ministerstwa Sportu i Turystyki z tej części zadania. Zostaną zatem zrealizowane pozostałe cztery obiekty w wersji podstawowej (w miejscowościach Jeglia, Naguszewo, Truszczyny i Rumian).

Szczegółowy wykaz zakwalifikowanych obiektów znajduję się w Protokole nr 2 poniższego linku