www.gminarybno.pl

Drukuj

Przygotowaliśmy się, pojechaliśmy i zwyciężyliśmy!

Opublikowano 2016-11-21 08:59:10. Artykuł wyświetlono: 588 razy.

14 listopada 2016 roku w Zespole Szkół w Mrocznie odbyła się III edycji konkursu wiedzowego "Odkrywamy Ziemię Lubawską”, zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Lubawska.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych z obszaru LGD, to jest gmin wiejskich: Kurzętnik, Grodziczno, Nowe Miasto Lubawskie, Lubawa, Biskupiec, Rybno oraz miast: Lubawa i Nowe Miasto Lubawskie. Jego głównym celem jest zainteresowanie uczniów historią regionu Ziemi Lubawskiej, jej zabytkami oraz inspirowanie do odkrywania ciekawych pod względem przyrodniczym, historycznym i krajobrazowym miejsc, a także działalnością Stowarzyszenia.

Oprócz nas, z trudnymi zagadnieniami, szeroką wiedzą oraz wymagającymi pytaniami przygotowanymi przez konkursowe jury zdecydowały się zmierzyć reprezentacje gimnazjów z: Grodziczna, Mroczna, Prątnicy i Sampławy. Rywalizacja toczyła się w kategorii indywidualnej oraz zespołowej. Każda szkoła zgłosiła po trzech zawodników. Nasze Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu reprezentowane przez uczniów klasy III: Zuzannę Klinkusz, Bartosza Ruczyńskigo i Natalię Zakrzewską – zajęło I miejsce. Dodatkowo wyróżniono także Natalię Zakrzewską, która zdobyła największą liczbę testowych punktów. Za nią, ze stratą tylko jednego puktu, znalazła się Zuzanna Klinkusz. Miłym dodatkiem stały się cenne nagrody wręczone nam przez Prezesa LGD Ziemia Lubawska Michała Markowskiego -zespołowe: puchar i zegar oraz indywidualne: dysk zewnętrzny, pendrive, plecak i książki. Uczniów do konkursu przygotował Bogusław Łukwiński.

Nadesłał: Bogusław Łukwiński
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka