Rajd Grunwaldzki 2012

Opublikowano 2012-06-01 10:17:52. Artykuł wyświetlono: 2081 razy.

Już wkrótce przez teren województw mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego swoją wędrówkę rozpocznie ponad 600 harcerzy z Polski oraz około 100 skautów z Litwy oraz Białorusi. Wszystkie te osoby wezmą udział w Hi-Tec Rajdzie Grunwaldzkim, który odbędzie się w dniach 5-9 lipca 2012 roku.

Rajd Grunwaldzki odbędzie się już po raz czwarty. Tym razem tematem przewodnim rajdu będą rzeki oraz ich rola w kształtowaniu życia społecznego i gospodarczego. Na rajdowych trasach harcerze poznawać będą przyrodę, zabytki i dziedzictwo kulturowe pogranicza Mazowsza, południowych Mazur i wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego.

Jedna z tras rajdu - "TRASA I ŹRÓDEŁ DRWĘCY", przebiegać będzie przez teren Gminy Rybno, dlatego też Wójt Gminy Rybno dołaczył do grona patronów Rajdu Grunwaldzkiego 2012 oraz udzielił organizatorom wsparcia w formie ufundowania pucharu dla zwycięzców jednej z tras, zapewnienia uczestnikom rajdu materiałów promujących Gminę Rybno oraz zapewnienie dwóm 80-osobowym grupom uczestników Rajdu noclegu w jednej ze szkół naterenie gminy.