www.gminarybno.pl

Drukuj

Rajd Odkrywców 2016

Opublikowano 2016-07-06 14:10:16. Artykuł wyświetlono: 2046 razy.

19 Drużyna Harcerska „BUKI” im. Aleksandra Kamińskiego z Nowego Tomyśla jest współorganizatorem Rajdu Odkrywców 2016. Rajdu, który jest największą imprezą o charakterze turystyczno-krajoznawczym organizowaną przez Związek Harcerstwa Polskiego podczas wakacji!

Rajd Odkrywców to impreza na którą przybyli licznie harcerze całej Polski. Przez 7 lipcowych dni poznają historię, biorą udział w wydarzeniach historycznych wcielając się przy tym      w sarmatów. RO16 ma niecodzienną formę - uczestnicy sami mogą wybrać punkty do których się udają. Decydując przy tym ile kilometrów pokonają, jak je pokonają oraz jaką trudność będzie miał dany punkt.

Rajd Odkrywców nie wygląda jak każdy inny rajd, uczestnicy nie podążają za wytyczoną przez organizatorów trasą. Wyznaczony jest tylko teren - kwadrat o bokach 50 na 50 kilometrów, który znajduje się na terenie 3 województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Uczestnicy wcielają się w rolę poszukiwaczy na których czeka wiele przygód. Mogą poszukiwać cennych przedmiotów, zdobywać mapy i wymieniać się wiedzą z innymi uczestnikami.

Uczestnictwo w takim rajdzie to świetny sposób by zapoznać harcerzy z historią terenów na których odbywa się rajd, ale też sposób aby nauczyć ich m.in. współpracy i umiejętności korzystania z mapy.

Serdeczne podziękowania należą się Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie za udostępnienie miejsc noclegowych dla blisko stu osób oraz stworzeniu warunków pozwalających na zrealizowanie zajęć na terenie szkoły.

To dla nas wymierna pomoc w realizacji programu wychowawczego. To także symbol wspierania naszych wysiłków na rzecz wykonywania wielu zadań wynikających ze społecznej i służebnej roli ZHP.

Wdzięczny za okazałą pomoc, łączę wyrazy szacunku.

Z harcerskim pozdrowieniem -CZUWAJ-

Starosta Rajdowy
Krystian Dybek    
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka