Rapaty mają nowego sołtysa

Opublikowano 2015-04-20 13:03:36. Artykuł wyświetlono: 1717 razy.

W piątek, 17 kwietnia o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej w Rapatach odbyły się wybory uzupełniające na sołtysa wsi. Na to ważne wydarzenie oprócz mieszkańców przybyli także: Sekretarz Urzędu Gminy Rybno – Jolanta Jendrycka, pracownik UG Michał Cieciński oraz radni gminy Rybno: Dariusz Tara, Grzegorz Rozentalski i Sylwester Kasprowicz.

Spotkanie otworzyła Jolanta Jendrycka, która powitała mieszkańców i przedstawiła porządek zebrania. Następnie Robert Olszewski – sołtys, który złożył niedawno rezygnacje przedstawił wszystkim sprawozdanie z ostatnich miesięcy jego działalności. Po wystąpieniu Roberta Olszewskiego przyszedł czas na wybory. Mieszkańcy jednogłośnie zadecydowali, że funkcję sołtysa sołectwa Rapaty przez najbliższe cztery lata pełnił będzie Ryszard Radzanowski – otrzymał łącznie 12 głosów.
Po wybraniu nowego sołtysa przyszedł czas na sprawy bieżące – mieszkańcy wsi Rapaty oczekują, że w najbliższym czasie we wsi powstanie chodnik (chociaż po jednej stronie drogi), asfalt do wsi – Żabiny, zostanie rozbudowana kanalizacja przydomowa oraz zostanie doprowadzona do jednego z gospodarstw woda. Sekretarz UG zrobiła notatkę z zebrania, która w najbliższym czasie trafi do wójta gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego. Na koniec były już sołtys wsi Rapaty Robert Olszewski otrzymał kwiaty od pracowników UG za rzetelne sprawowanie funkcji sołtysa swojej wsi przez ostatnie 4 lata.

Tekst i zdjęcia nadesłał: Sylwester Kasprowicz