Recertyfikacja kursu KPP

Opublikowano 2017-08-29 09:14:40. Artykuł wyświetlono: 1482 razy.

W niedzielę 27 sierpnia 2017r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie odbył się egzamin recertyfikacyjny z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Do egzaminu potwierdzającego umiejętności dotyczące udzielania pomocy osobom poszkodowanym strażacy muszą przystępować co trzy lata. W minioną niedzielę egzamin z wynikiem pozytywnym zdali druhowie z OSP Rybno (6 osób), OSP Rumian (1 osoba), OSP Dębień (2 osoby) oraz OSP Uzdowo (4 osoby).

Egzamin poprzedzony był kilkugodzinnym szkoleniem, podczas którego strażacy mieli okazję przećwiczyć w praktyce procedury udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie i egzamin zostały zaplanowane, zorganizowane i sfinansowane przez Gminę Rybno. Koszty egzaminu strażaków z OSP Uzdowo pokryła Gmina Działdowo.