Remont dróg w Truszczynach

Opublikowano 2015-07-17 08:23:38. Artykuł wyświetlono: 2168 razy.

W dniach 13-14 lipca 2015r. w miejscowości Truszczyny przeprowadzona została naprawa dróg gruntowych.

Do remontu dróg wykorzystany został tłuczeń pozyskany z pokruszenia kamieni przekazanych przez mieszkańców tej miejscowości. Kamienie przeznaczone do remontu dróg przekazało czterech rolników: Orłowscy 100t, Wandzlewicz 350t, Sikorski 200t, Mączkowski 100t. Natomiast firmę ze specjalistycznym sprzętem do pokruszenia kamieni wynajęła Gmina Rybno.

Pokruszony tłuczeń rolnicy we własnym zakresie rozwieźli i ułożyli na drogach gruntowych wymagających naprawy. Łącznie koszt uzyskania jednej tony tłucznia wyniósł 15 zł. Dzięki współpracy Gminy Rybno i mieszkańców Truszczyn udało się naprawić około 800m dróg gruntowych.