Rowerowa wycieczka edukacyjna

Opublikowano 2020-07-13 12:41:11. Artykuł wyświetlono: 1600 razy.

Dnia 11.07.2020r. zakończyła się I rywalizacja rowerowa z okazji 100 – lecia Plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu. Podsumowania dokonano w miejscowości Groszki przy głazie plebiscytowym oraz ścieżce dydaktyczno – historycznej upamiętniającej wydarzenia z 1920r.

Do rywalizacji stanęło 45 zawodników. Każdy miał do pokonania trasę najważniejszych miejsc plebiscytowych – Groszki, Lubstynek, Napromek i Czerlin ( ok. 40 km ) lub trasę 100km po Gminie Rybno i Gminie Lubawa łącznie z w/w trasą. Podczas podsumowania Komitet Organizacyjny Obchodów Plebiscytu posadził na tę okazję Dąb Plebiscytowy. Po posadzeniu Dębu wspólnie z Komitetem i Wójtem Gminy Rybno – Tomaszem Węgrzynowskim dokonano dekoracji zawodników. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom i ulotkę informacyjną „Rowerowa wycieczka edukacyjna z Lubawskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych” dotycząca „100- lecia Plebiscytu na Ziemi Lubawskiej”. W czasie dekoracji namiastkę historii przybliżył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Hartowcu - Bogusław Łukwiński i Prezes Stowarzyszenia Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego w Łąkorzu – Prezes Jan Ostrowski. Na zakończenie Komitet Organizacyjny Obchodów Plebiscytu przygotował dla uczestników wycieczki smakowity poczęstunek.

Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie – Hanna Bem – dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w wycieczce, grupie rowerowej „Lidzbark Jeździ”, mieszkańcom oraz prelegentom i organizatorom, którzy przyczynili się do organizacji wycieczki rowerowej tj. Gmina Rybno, Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Komitet Organizacyjny Obchodów Plebiscytu”, „W Rękach Młodych” i OSiR w Rybnie.

Nadesłała: Hann Bem