Drukuj

Rumian: Ewa Rozentalska z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Opublikowano 2017-06-21 08:18:09. Artykuł wyświetlono: 1108 razy.

W dniach 09-11.06.2017 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski LZS w zapasach w stylu wolnym i klasycznym. Na zawody pojechali najlepsi zawodnicy z województwa.

Wśród nich nie zabrakło dwóch reprezentantek kadry województwa ze Szkoły Podstawowej w Rumianie, które reprezentowały klub GSZS Delfin Rybno. Pierwszy medal rangi ogólnopolskiej wywalczyła zawodniczka Ewa Rozentalska zajmując 3 miejsce i brązowy medal w kategorii wagowej 57 kg.

Bardzo blisko medalu była również Marta Rozentalska, która po emocjonującej walce o 3 miejsce uległa nieznacznie i w końcowej klasyfikacji zajęła 5 miejsce. Na zawodach zawodnicy innych klubów szukali na mapie gdzie znajduje się Rumian i Rybno. Był to pierwszy wyjazd zawodniczek poza województwo, ale trener Mirosław Gajewski zapowiedział, że już w następnym roku szkolnym tych wyjazdów będzie dużo więcej, bo umiejętności zawodników pozwalają na to aby walczyć o medale w Polsce. Gratulacje dla dziewcząt i życzymy dalszych sukcesów! Trenerem zawodników w Rumianie jest Mirosław Gajewski.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz