www.gminarybno.pl

Drukuj

Rumian: IV Festiwal Gwary Lubawskiej

Opublikowano 2018-05-07 15:41:42. Artykuł wyświetlono: 402 razy.

19 kwietnia 2018. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie odbył się IV Festiwal Gwary Lubawskiej, którego organizatorem było Stowarzyszenie Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego w Łąkorzu i Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie.

Festiwal miał charakter konkursu i przebiegał w dwóch kategoriach:

  1. Konkurs plastyczny ”Kartka do ilustrowanego słowniczka gwary lubawskiej”.
  2. Prezentacja twórczości artystycznej.

Celem imprezy i konkursów było popularyzowanie wśród uczniów gwary lubawskiej, budowanie i wzmocnienie tożsamości regionalnej i lokalnej. W przeglądzie twórczości artystycznej wzięło udział 6 szkół leżących na ZIEMI LUBAWSKIEJ.

Szkoła Podstawowa w Rybnie, Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie, Szkoła Podstawowa w Marzęcicach, Szkoła Podstawowa w Łąkorzu, Szkoła Podstawowa w Radomnie, Szkoła Podstawowa w Rumianie oraz Pan Antoni Bałaszewicz z Lipinek. Oto zwycięzcy w kategorii mówionej lub śpiewanej:

I miejsce
Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie

II miejsce
Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie

III miejsce
Szkoła Podstawowa w Radomnie

Wyróżnienie:

Szkoła Podstawowa w Łąkorzu (Zespół Trąbki)

Na konkurs plastyczny wpłynęło 56 prac z czego nagrodzonych zostało 11.

Zwycięzcom gratulujemy!

 

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i zapraszają do udziału w kolejnym Festiwalu Gwary Lubawskiej.

 

Autor tekstu: Iwona Cybulska

Rumian, 19.04.2018r.

 

CZĘŚĆ 1

CZĘŚĆ 2
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka