www.gminarybno.pl

Drukuj

Rumian: powstanie kolejne boisko w gminie

Opublikowano 2011-11-07 10:18:58. Artykuł wyświetlono: 1657 razy.

W miejscowości Rumian powstanie kolejne - piąte na terenie naszej gminy - boisko wielofunkcyjne. W dniu 3 listopada 2011 Wójt Gminy Rybno podpisał z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jackiem Protasem umowę na dofinansowanie budowy obiektu.

W podpisaniu umowy uczestniczyła także Skarbnik Gminy Pani Zdzisława Kanicz. Dofinansowanie budowy boiska uzyskano w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - działanie "Odnowa i Rozwój Wsi", którego zakres obejmuje budowę, remonty i modernizację obiektów sportowych, kulturalnych, a także infrastruktury na obszarach wiejskich.

Uzyskane dofinansowanie obejmie budowę boiska o nawierzchni z trawy syntetycznej (wymiary: 26 m. x 44 m.) wraz z ogrodzeniem i wyposażeniem. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu powstanie także mini plac zabaw dla dzieci. Boisko zostanie wybudowane obok sali sportowej przy Szkole Podstawowej. Realizacja inwestycji przewidziana jest w terminie sierpień 2012 - czerwiec 2013 r.
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka