www.gminarybno.pl

Drukuj

Rusza oczyszczalnia ścieków w Koszelewkach

Opublikowano 2018-11-23 10:48:37. Artykuł wyświetlono: 872 razy.

W miejscowości Koszelewki Gmina Rybno 28 listopada 2018 r. zostanie przeprowadzony odbiór końcowy i nastąpi przekazanie do eksploatacji przebudowanej kanalizacji sanitarnej oraz wybudowanej biologicznej oczyszczalni ścieków o przepustowości średnio-dobowej 10 m3/d.

Inwestycja została przygotowana do realizacji pod względem formalno-prawnym przez Gminę Rybno. Opracowano i sfinansowano koncepcją, mapy geodezyjne, dokumentację projektowo-kosztorysową z wymaganymi uzgodnieniami, w tym pozwoleniem wodnoprawnym i pozwoleniem na budowę.
Roboty budowlano-montażowe zostały sfinansowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie.

Realizacja tej inwestycji ma ogromne społeczne znaczenie, gdyż przyczyniła się do uregulowania gospodarki ściekowej – odbiór ścieków od ponad 100 mieszkańców osiedla po PGR w Koszelewkach oraz wpłynęła na poprawę stanu środowiska.

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka