www.gminarybno.pl

Drukuj

Ruszyła budowa plaży w Rybnie

Opublikowano 2018-09-17 13:03:32. Artykuł wyświetlono: 967 razy.

Mieszkańcy gminy Rybno oraz przyjezdni goście i turyści już wkrótce będą mogli cieszyć się z nowej zmodernizowanej plaży nad jeziorem Zarybinek w Rybnie, która w połączeniu z Wodnym Placem Zabaw w pełni uatrakcyjni ten teren.

Całkowita wartość inwestycji wynosi: 861 451,59 zł (w tym 85% dofinansowania). Ze względu na to, iż plaża w Rybnie i jezioro w Grądach leżą na obszarze NATURA 2000 Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie ustalił termin prac budowlanych od 01.09.2018 r., planowany termin zakończenia prac ustalono na 30.04.2019. Wykonawcą robót zarówno zadania 1 jak i 2 jest Zakład Betoniarski Wojciech Zgliczyński z Działdowa. Inicjatorem pomysłu związanego z modernizacją plaży był Pan Sylwester Kasprowicz. Pełnienie funkcji nadzoru przyrodniczego dla zadania 1 i 2 objął Pan Łukasz Głowacki firma „Regulus” Ekspertyzy Przyrodnicze. Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla zadania 1 i 2 objął Pan Alfons Szymański z Działdowa.

- Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość, ponieważ wstęp na miejsce budowy zostanie wzbroniony. Prace ruszyły i już wkrótce będziemy mieli plażę w prawdziwego zdarzenia! Wodny Plac Zabaw został zwodowany, ale po zakończeniu modernizacji plaży wróci na swoje miejsce. Myślimy także o mini Wodnym Placu Zabaw dla najmłodszych, dzięki czemu każdy znajdzie w tym miejscu coś atrakcyjnego dla siebie – podsumowuje Radny Gminy Rybno Sylwester Kasprowicz.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka