Rybno: Drugi etap budowy ścieżki wokół jeziora ruszy w październiku

Opublikowano 2020-05-26 11:47:20. Artykuł wyświetlono: 922 razy.

W dniu 26 maja 2020 roku nastąpiło podpisanie umowy na realizację inwestycji pn.: „Ochrona różnorodności biologicznej w m. Rybno, poprzez uporządkowanie sposobu udostępniania zasobów przyrodniczych – Budowa ścieżki edukacyjnej wokół jeziora w Rybnie – Etap II, cz. I” z Firmą Produkcyjno – Handlowo – Usługowa „TRANS-WAP” Gralewo Janusz Nowakowski.

Realizacja inwestycji ze względu na wykonywanie czynności zabronionych w stosunku do zwierząt gatunków objętych ochroną rozpocznie się od 1 października 2020 roku, a termin zakończenia przewidziany jest do 30 września 2021 roku. Wartość inwestycji wynosi 773.063,86 zł. Inwestycja realizowana będzie przy 85% dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Jednocześnie została podpisana umowa na pełnienie nadzoru inwestorskiego nad pracami budowlanymi z Inspektorem Nadzoru Panem Krzysztofem Szymańskim. Wartość umowy wynosi 9.348,00 zł.

Po podpisaniu powyższych umów nastąpiło przekazanie placu budowy wraz z dokumentacją techniczną oraz dziennikiem budowy.