Drukuj

Rybno: FC Barcelona wygrała V Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Opublikowano 2019-12-09 09:22:04. Artykuł wyświetlono: 1507 razy.

W sobotę, 7 grudnia 2019r. o godz. 10:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbył się V Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej do lat 18-stu zorganizowany przez nieformalną grupę młodzieży „W Rękach Młodych” we współpracy z OSiR Rybno.

W zawodach udział wzięło 9 drużyn: FC Ulani, Techniki Rybno, GOPS Rybno, Serwis informacyjny – Syla, FC Barcelona, Bez Nazwy, Motor Lubawa, Michałki Rybno oraz Mongolscy Przemytnicy Rzeżuchy. Organizatorzy utworzyli 3 grupy, z których najlepsze zespoły awansowały do rundy finałowej.

Tabele grupowe:
Grupa A:
1. Motor Lubawa 6 pkt. (5:0)
2. Serwis informacyjny – Syla 1 pkt. (2:3)
3. MPRz 0 pkt. (0:4)

W rundzie finałowej w pierwszym półfinale drużyna „Bez Nazwy” przegrała 0:3 z Motorem Lubawa, a GOPS Rybno po zaciętym spotkaniu (1:1), przegrał w konkursie rzutów karnych 1:3 z FC Barceloną. W meczu o trzecie miejsce GOPS Rybno uległ 0:3 ekipie „Bez Nazwy”, a w finale po ponownie zaciętym spotkaniu FC Barcelona pokonała po rzutach karnych Motor Lubawę 2:2 (3:1 k).

Najlepszym zespołom puchary, złote, srebrne i brązowe medale oraz upominki wręczali: Kierownik OSiR w Rybnie – Hanna Bem, Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski, Radny Gminy Rybno – Grzegorz Rozentalski oraz Członek Zarządu Stowarzyszenia „Żabianka” – Bożena Rozentalska.

- Chciałbym serdecznie podziękować drużynom oraz kibicom za udział w turnieju, Pani Kierownik OSiR-u za profesjonalną współpracę oraz Szymonowi Wielgosińskiemu, Ewelinie Deptule oraz Miłoszowi Drzewińskiemu za pomoc w organizacji turnieju, serdeczne dzięki – przewodniczący grupy „W Rękach Młodych” Sylwester Kasprowicz.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz