Drukuj

Rybno najlepsze w zapasach

Opublikowano 2019-10-03 08:56:12. Artykuł wyświetlono: 1894 razy.

W dniach 20-21.09.19 r. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek oraz Młodzików w zapasach w stylu wolnym w Koronowie.

Region D do którego należy Rybno reprezentują 4 województwa(warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie oraz mazowieckie). Z Klubu GSZS Delfin Rybno wystartowało 10 zawodników.

Wiktor Kozłowski (57kg) 10 miejsce

W rywalizacji drużynowej wśród dziewcząt Delfin zajął pierwsze miejsce i zdobył 16 pkt w współzawodnictwie dzieci i młodzieży. Pozostawiły w tyle takie kluby jak WLKS Siedlce, Warmia Lidzbark Warmiński, Olimpijczyk Radom, Budowlani Olsztyn, Podlasie Białystok, Gwiazda Szczuczyn i wiele innych klubów. Puchar za I mejsce powędrował do Rybna. Wśród rywalizacji chłopców pierwsze miejsce wywalczył Kamil Bojarowski i także dodał 3 punkty dla klubu. Dorobek Rybna to 19 punktów. Trenerem zawodników i zawodniczek jest Mirosław Gajewski. Były to najważniejsze zawody w tym roku dla tej grupy wiekowej.

Warto zaznaczyć że za tydzień odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w stylu klasycznym w Białymstoku. Nie zabraknie tam również zawodników GSZS Delfin Rybno. Trzymamy kciuki w walce o następne punkty.

Wojewódzka Liga Warmii i Mazur w zapasach

Nowe Miasto Lubawskie było organizatorem Ligi zapaśniczej dnia 08.09.2019 r. Na zawodach nie zabrakło zawodników Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie. Zawodniczki i zawodnicy walczyli o punkty dla swoich szkół. Ponownie dziewczęta były najlepsze, a chłopcy zajęli jako szkoła drugie miejsce w województwie. Podczas tych zawodów nagrodzono najlepszych zawodników województwa za rok poprzedni .Wśród 10 najlepszych znalazło się 3 zawodników z Rybna: Maja Rozentalska, Klaudia Świniarska i Kamil Bojarowski. Brano pod uwagę wszystkie zawody Ligi szkolnej w roku szkolnym 2018/2019. Uhonorowani otrzymali buty zapaśnicze Asics. Zawodniczki i zawodnicy wywalczyli 4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale., Podczas rozpoczęcia zawodów dokonano jeszcze jednego podsumowania za ubiegły rok. Gmina Rybno zajęła pierwsze miejsce w województwie w zapasach. Puchar za I miejsce powędrował do wójta gminy Rybno pana Tomasza Węgrzynowskiego. Gratulacje.

Ogólnopolski Turniej o Puchar Wójta Gminy Grajewo

W Szczuczynie dnia 14.09.2019 r. odbyły się zawody zapaśnicze młodzików i kadetów . Zaproszono również zawodników z Rybna. Pięciu uczestników Turnieju wróciło z medalami:Klaudia Świniarska, Marta Rozentalska i Ewa Rozentalska wywalczyły złote medale Zawodnicy Szymon Kozłowski i Karol Jelonek srebrne medale.

źródło: SP Rumian