www.gminarybno.pl

Drukuj

Rycerstwo w Rybnie

Opublikowano 2013-07-16 11:52:58. Artykuł wyświetlono: 1800 razy.

Rycerze maszerujący na Pola Grunwaldu rozbili swoje obozowisko w Rybnie.

Rycerski ”Marsz na Grunwald” wyruszył jeszcze w czerwcu z Warszawy, po drodze zatrzymując się w kilku miejscowościach, organizując tam obozowiska oraz plenerowe imprezy. Do Rybna średniowieczny orszak złożony z rycerzy XXVI Chorągwi Zamku Bratian oraz innych bractw rycerskich dotarł w środę, 10 lipca 2013 r. Rycerze rozbili obozowisko przy ulicy Sportowej.

Pobytowi rycerstwa w Rybnie towarzyszyło duże zainteresowanie mieszkańców i przyjezdnych. Największą atrakcją okazała się wieczorna inscenizacja krzyżackiego najazdu na gród Rybno połączona z efektownym pożarem średniowiecznej wioski i bitwą.

Ponadto grupa jeźdźców konnych zaprezentowała pokaz swoich umiejętności kaskaderskich. Rycerską imprezę w Rybnie połączono z piknikiem i zabawą taneczną.

Nad bezpieczeństwem czuwali jak zawsze niezawodni strażacy z OSP Rybno.

Zapraszamy w przyszłym roku na kolejny piknik historyczny w Rybnie.
 


Galeria zdjęć skojarzona z tekstem 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka