www.gminarybno.pl

Drukuj

Samorządowcy z Rybna z wizytą w gminie Dywity

Opublikowano 2016-02-01 08:42:56. Artykuł wyświetlono: 1127 razy.

We wtorek, 26 stycznia Gminę Dywity odwiedziła delegacja samorządowców z zaprzyjaźnionej Gminy Rybno z Powiatu Działdowskiego. Podczas roboczej wizyty omawiane były plany wzajemnej współpracy, samorządowcy wymieniali się też doświadczeniami.

Delegację z Rybna, na której czele stał Tomasz Węgrzynowski, wójt Gminy Rybno interesowały szczegóły realizacji takich inwestycji, jak modernizacja stodoły na targowisko wiejskie w Dywitach, a także rozwiązania projektowe budowy świetlic wiejskich w Nowych Włókach i Barkwedzie.

- Przyjechaliśmy do Dywit, bo warto uczyć się od najlepszych - mówił wójt Gminy Rybno. - Jesteście liderem w wielu dziedzinach, co często słyszę będąc w Urzędzie Marszałkowskim, czy Wojewódzkim w Olsztynie. I to potwierdziło się w czasie naszej wizyty!

Wójt Jacek Szydło pozytywnie odniósł się do współpracy z Gminą Rybno.
- Gminy ogólnie za mało ze sobą współpracują i zamykają się w sobie – uważa wójt Jacek Szydło. – Tak nie powinno być, bo warto wymieniać się dobrymi doświadczeniami i różnymi sposobami rozwiązywania podobnych spraw, które muszą załatwiać gminy.

Podczas spotkania wójt Gminy Dywity Jacek Szydło zaprosił Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Rybna do uświetnienia oficjalnego otwarcia zmodernizowanego stadionu w Dywitach, które jest zaplanowane na wiosnę. W czasie otwarcia stadionu ma się tez odbyć mecz lekkoatletyczny między młodzieżowymi reprezentacjami Dywit i Rybna.

W wyjeździe roboczym udział wzięli: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Radni Gminy Rybno – Dariusz Tara, Czesław Mederski i Sylwester Kasprowicz oraz Sołtys Sołectwa Rybno – Henryk Wiśniewski.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka