Samorządowy Dzień Sołtysa

Opublikowano 2021-03-11 15:21:07. Artykuł wyświetlono: 710 razy.

Dzisiaj Samorządowy Dzień Sołtysa. To wyjątkowa okazja, by podziękować sołtysom z Gminy Rybno wraz z Radami Sołeckimi za ich pracę i wkład w integrację lokalnej społeczności.

Z tej okazji jak co roku Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin przyznał wyróżnienia sołtysom wyjątkowo zaangażowanym w aktywizację lokalnych społeczności oraz inicjujących działania mające wpływ na poprawę wizerunku miejscowości wiejskich, na ochronę dziedzictwa kulturowego czy rozwój wiejskiego krajobrazu z Warmii i Mazur.

W roku 2021 z terenu naszej Gminy Rybno wyróżnienie i podziękowanie za codzienną pracę otrzymał Pan Czesław Mederski , który pełni funkcje sołtysa Sołectwa Kopaniarze od stycznia 2017 r. Jest autorem wielu ważnych inicjatyw i przedsięwzięć adresowanych do społeczności lokalnej. Jest typowym społecznikiem oddanym sprawom lokalnym. Zawsze pomocny i przyjaźnie nastawiony do ludzi, kreatywny. Posiada duże zdolności aktywizacji społeczności lokalnej oraz organizacyjne.

Wszystkim Sołtysom składam najserdeczniejsze życzenia i dziękuję za pracę dla lokalnych społeczności.

Tomasz Węgrzynowski
Wójt Gminy Rybno