www.gminarybno.pl

Drukuj

SKARBY RUMIAŃSKIEJ SKRZYNI

Opublikowano 2017-09-01 08:45:34. Artykuł wyświetlono: 902 razy.

SKARBY RUMIAŃSKIEJ SKRZYNI - projekt edukacyjny realizowany w Szkole Podstawowej w Rumianie.

W Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 będzie realizowany projekt edukacyjny pod nazwą "Skarby rumiańskiej skrzyni". Opracowany przez naszą Szkołę autorski projekt zyskał wysoką ocenę Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie i będzie całkowicie sfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018, projekt Wędrowna Akademia Kultury.

W efekcie podpisanej umowy współorganizacji przedsięwzięcia Szkoła w Rumianie otrzymała 3000 zł. na działania realizowane we współpracy z CEiIK w Olsztynie oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Rybnie.

W ramach projektu "Skarby rumiańskiej skrzyni" odbędzie się cykl zajęć z zakresu etnografii i edukacji kulturowej, konkurs fotograficzny, pokonkursowy wernisaż wystawy prac fotograficznych oraz warsztaty kulinarne.

Poszczególne działania projektu adresowane są nie tylko do uczniów, ale też rodziców i mieszkańców gminy Rybno.
Obecnie trwa konkurs fotograficzny "Rumian i okolice w obiektywie". Więcej informacji i regulamin konkursu znajduje się na stronie Internetowej

Szkoły: www.sprumian.edupage.org

Koordynator projektu: Grzegorz Wiergowski
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka