www.gminarybno.pl

Drukuj

Spokanie z Danielem Kasprowiczem w Koszelewach

Opublikowano 2015-11-26 13:29:33. Artykuł wyświetlono: 738 razy.

W poniedziałek, 23 listopada odbyło się spotkanie podróżnicze połączone z promocją książki pt. „Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać” autorstwa Daniela Kasprowicza, nad którą Tygodnik Działdowski objął patronat medialny.

Organizatorem i gospodarzem spotkania była Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Koszelewach, które poza uczniami szkoły, gościło również mieszkańców miejscowości. Spotkanie przepełnione było opowieściami o dzieciach z afrykańskiego podwórka i tytułowego domu dziecka Kilasymandry. Spotkanie było także finałem ogólnopolskiej akcji „Kaszka dla Malgaszka”, którą w lokalnym środowisku zorganizowali uczniowie szkół w Koszelewach. Zebrane dary zostaną przekazane niedożywionym dzieciom z ośrodka misyjnego w Mampikony na Madagaskarze, gdzie posługuje misjonarz świecki z Rybna.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka