Sportowy sukces Gminy Rybno

Opublikowano 2014-09-12 12:52:36. Artykuł wyświetlono: 1859 razy.

Miło nam jest poinformować, iż Gmina Rybno zajęła wysokie – szóste miejsce w Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2014.

W dniach 17 – 23 maja odbyła się jubileuszowa, XX edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2014. Jest to największa impreza sportowa w Polsce organizowana przez Krajową Federację Sportu i Turystyki w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Głównym celem turnieju było promowanie aktywności ruchowej, jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia. Gmina Rybno od kilku lat systematycznie uczestniczy w tej imprezie poprzez organizację różnego rodzaju wydarzeń sportowych na terenie gminy.

W tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich i rozgrywanym w jego ramach XX Turnieju Miast i Gmin sklasyfikowano 452 miasta i gminy ze wszystkich województw. Gmina Rybno w klasyfikacji końcowej miast i gmin od 5 do 7,5 tys. mieszkańców, z wynikiem 215 punktów zajęła wysokie - szóste miejsce zdobywając tym samym nagrodę w wysokości czterech tysięcy złotych na zakup sprzętu sportowego. Warto nadmienić, iż w tej samej grupie miast i gmin rywalizowało ponad sto samorządów.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego sukcesu naszej Gminy. Wszystkim sołectwom i szkołom oraz wszystkim Państwu, którzy uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich.