www.gminarybno.pl

Drukuj

Spotkanie autorskie z Danielem Kasprowiczem

Opublikowano 2018-06-13 08:13:18. Artykuł wyświetlono: 279 razy.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Danielem Kasprowiczem, które odbędzie się 24 czerwca 2018 roku o godzinie 17:00 w Centrum Kultury-Biblioteka w Rybnie. Spotkanie połączone zostanie z premierą książki “HAZO MENA. O marzeniach z Czerwonej Wyspy”, nad którą Patronat Honorowy objęła Gmina Rybno wraz z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.

Na spotkaniu autor przybliży charakter posługi misyjnej oraz opowie o pracy z niedożywionymi pacjentami kliniki „Flamboyant”. Podczas prelekcji będzie można zakupić książkę autora, której marża z zysku przeznaczona zostanie na cele misyjne.

O AUTORZE:
Daniel Kasprowicz – pochodzący z Rybna misjonarz świecki posługujący na Madagaskarze. Z wykształcenia dietetyk, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, zajmujący się niedożywionymi pacjentami kliniki medycznej „Flamboyant” w Mampikony. Z zainteresowania, ambasador walki z głodem na świecie prezentujący się na międzynarodowych spotkaniach, między innymi: w Australii, Belgii i Kolumbii. Autor dwóch książek: „KILASYMANDRY. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać” oraz „HAZO MENA. O marzeniach z Czerwonej Wyspy”. Prywatnie, miłośnik kawy i mlecznej czekolady, amator maratonów i zapalony podróżnik.

O KSIĄŻCE:
RECENZJA DR JOANNY ŚLIWIŃSKIEJ, rzecznika prasowego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
Już po raz drugi Daniel Kasprowicz zabiera nas w egzotyczną podróż na Czerwoną Wyspę. Ponownie odwiedzamy uprzednio poznane miejscowości, oglądamy znajome twarze podopiecznych Domu Dziecka w Mampikony, sprzedawców z okolicznego targu, pracowników ośrodka zdrowia, urzędów państwowych… Choć wszystko wydaje się podobne, to pozorne złudzenie. Ten świat jest inny, tak jak inny jest sam autor. Otaczająca go rzeczywistość, zmieniająca się niczym kolorowe szkiełka w kalejdoskopie, układa się w niezapomniane i magiczne obrazy. Chwile szczęścia i radości coraz częściej przeplatają się ze smutkiem, zwątpieniem, cierpieniem, stratą… Nie pozostają mu obojętne. Wpływają na autora nieodwracalnie, odciskając na Nim niewidzialne piętno. Zmieniają jego samego i sposób postrzegania świata, kładąc akcenty na inne wydarzenia. Autor nie kreuje rzeczywistości, ale zatraca się w niej, jest jej integralną częścią. Wychodzi ze strefy własnego komfortu, dzięki czemu widzi i czuje więcej i bardziej. Całość wydaje się dojrzalsza, pozbawiona w dużej mierze młodzieńczej naiwności i prostoduszności, choć niezmiennie przepojona wiarą – tą chrześcijańską i tą w drugiego człowieka. „(…) czerp z życia garściami i pamiętaj, by dzielić się tym, co otrzymujesz. Kolekcjonuj wspomnienia, nie rzeczy. Zawieraj przyjaźnie, nie umowy. Nie bój się pomagać, bo dobro zawsze powraca”. I ta prawda, Drogi Czytelniku, niech Ci towarzyszy, nie tylko od pierwszej do ostatniej strony.
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka