Spotkanie w sprawie drogi wojewódzkiej nr 538

Opublikowano 2016-02-26 09:32:13. Artykuł wyświetlono: 1450 razy.

Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski uczestniczył w spotkaniu dotyczącym kompleksowego planu naprawczego drogi wojewódzkiej nr 538.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów lokalnych, przez których tereny przebiega droga, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Plan naprawczy drogi wojewódzkiej nr 538 jest rozłożony na siedem lat, od 2016 do 2022 roku, i ma pochłonąć ponad 42 mln zł. Długofalowe, systematyczne prace będą zmierzały do poprawy bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszego, ale przede wszystkim do przywrócenia ruchu pojazdów ciężkich na tej drodze. Obecnie, ze względu na zły stan techniczny 60 proc. nawierzchni oraz ograniczoną nośność wielu obiektów inżynierskich, dostępność do terenów inwestycyjnych w tej części województwa jest znacznie utrudniona.

Samorząd województwa, przy wsparciu finansowym trzech powiatów i dziewięciu gmin, przeprowadzi szeroko zakrojone prace naprawcze na drodze nr 538 – jezdnia zostanie poszerzona, podniesiona będzie nośność drogi, mosty i przepusty zostaną wyremontowane, a skrzyżowania przebudowane, powstaną nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.

źródło: warmia.mazury.pl