Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

Opublikowano 2017-01-23 14:58:02. Artykuł wyświetlono: 1821 razy.

W ramach działań profilaktycznych w dniu 16.01.2017r w Zespole Szkół w Rybnie odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji w Działdowie z młodzieżą klasy I LO i kl. I ZSZ.

W pogadance z uczniami poruszono bardzo ważne tematy: zjawiska demoralizacji i przestępczości nieletnich, zjawisko narkomanii, odpowiedzialność nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa, bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych. Funkcjonariuszki policji swoje wykłady wspierały przykładowymi filmami dotyczącymi omawianej tematyki. Spotkanie zakończyło się dyskusją. Dzięki temu spotkaniu młodzież zapoznała się z zagrożeniami oraz uświadomiła sobie, jaką odpowiedzialność poniosą łamiąc przepisy prawa.

źródło: ZS Rybno