www.gminarybno.pl

Drukuj

Spotkanie z Funkcjonariuszem Straży Granicznej

Opublikowano 2017-01-16 09:21:40. Artykuł wyświetlono: 653 razy.

W środę, 11 stycznia w Zespole Szkół w Rybnie odbyło się spotkanie młodzieży liceum i szkoły zawodowej z funkcjonariuszem straży granicznej – panem podporucznikiem Sergiuszem Gazdą.

Prowadzący omówił przede wszystkim zagrożenia związane z handlem ludźmi. Przedstawił młodzieży przykłady osób, które wpadły w pułapkę zastawioną przez handlarzy i znalazły się w sytuacji zniewolenia i wykorzystania. W trakcie tego procederu ludzie są traktowani jak towar, przekazywani z rąk do rąk, zastraszani, dręczeni fizycznie i psychicznie. W wyniku wykorzystania często tracą zdrowie i poczucie własnej wartości. Pan Gazda przekazał także młodzieży warunki naboru do służby w straży granicznej. W tym roku planowana liczba przyjęć do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Służby Granicznej to ok. 30 osób.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka