www.gminarybno.pl

Drukuj

Spotkanie z Markiem Piekarczykiem

Opublikowano 2017-03-03 14:31:18. Artykuł wyświetlono: 1461 razy.

3 marca w hali OSiR-u w Rybnie odbyło się spotkanie w ramach kampanii społecznej pt. "Mamy przemoc", na którą zaprosił uczniów naszych szkół Starosta Działdowski oraz Stowarzyszenie "Wolność od strachu" w Działdowie.

Imprezę rozpoczęła prezentacja „Inferno amore: nie milcz na mnie". To niezwykłe widowisko artystyczne, powstałe w Gminie Piecki jako inicjatywa tamtejszej młodzieży z Teatru Insania i Enklawy Artystycznej, miało bardzo ważne przesłanie: przemoc jest wokół nas, a my dajemy na nią przyzwolenie, udajemy, że nic nie widzimy, gdyż interesuje nas "tylko czubek własnego nosa".

Drugą część spotkania wypełnił Marek Piekarczyk- legenda polskiego heavy metalu, wokalista grupy TSA, ostatnio popularny jako trener z "The Voice of Poland". Sens jego wystąpienia był prosty i czytelny- ludzie, którzy mają odwagę, by się zbuntować przeciwko współczesnym mechanizmom przemocy (korporacje, reklama, przekaz medialny epatujący złymi wiadomościami, media społecznościowe, stereotypy myślowe itp.), dostrzegać je i myśleć samodzielnie- mogą czuć się wolni i żyć bez strachu.
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka