Spotkanie z Marszałkiem

Opublikowano 2015-10-15 08:29:10. Artykuł wyświetlono: 1507 razy.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyło się spotkanie dotyczące poprawy stanu drogi wojewódzkiej nr 538.

W spotkaniu uczestniczył Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin, Wicemarszałek Pani Wioletta Śląska-Zyśk, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Pan Waldemar Królikowski oraz Wójtowie i Burmistrzowie z gmin i miast położonych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 538.

Rozmowy dotyczyły długofalowej poprawy stanu nawierzchni. Na spotkaniu ustalono, iż następne rozmowy dotyczące tematu drogi wojewódzkiej nr 538 odbędą się za około 2 miesiące. Do tego czasu przygotowany zostanie kosztorys remontu oraz wypracowane zostaną stanowiska zainteresowanych samorządów dotyczące współfinansowania inwestycji. Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin podziękował Wójtowi Gminy Rybno i Wójtowi Gminy Kurzętnik za podjętą inicjatywę, której wynikiem było zorganizowane spotkanie.

Podczas rozmów Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski podziękował Dyrektorowi Zarządu Dróg Wojewódzkich za pomoc w budowie zatoczek autobusowych oraz chodnika w miejscowości Rybno (ulice Praska-Leśna).