Sprzątanie świata 2014

Opublikowano 2014-09-29 12:46:49. Artykuł wyświetlono: 2696 razy.

Uczniowie szkół funkcjonujących na terenie Gminy Rybno uczestniczyli w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. W akcję włączyli się także najmłodsi członkowie naszego społeczeństwa, uczęszczający do przedszkola i oddziałów przedszkolnych.

Sprzątanie świata jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W Polsce akcja organizowana była już po raz 21.

Celem tegorocznej kampanii, przeprowadzonej pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko” było podkreślenie wpływu turystów na stan wszystkich elementów środowiska przyrodniczego.

Worki do zebranych odpadów oraz ich późniejszy transport na składowisko zabezpieczył Urząd Gminy Rybno.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z akcji "Sprzątania Świata" w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie.

Galeria zdjęć skojarzona z tekstem