www.gminarybno.pl

Drukuj

Sprzątanie świata już za tydzień

Opublikowano 2011-09-09 11:42:24. Artykuł wyświetlono: 1948 razy.

W dniach 16-18 września 2011 już po raz osiemnasty odbędzie się akcja Sprzątanie Świata w Polsce. Hasło tegorocznej polskiej edycji ogólnoświatowego sprzątania brzmi "Lasy to życie - chrońmy je".

Hasło nawiązuje do trwającego obecnie, ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Lasów. Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej Polaków oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ideą akcji jest praktyczna edukacja na rzecz rozwoju zrównoważonego – promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku, w szczególności w zakresie: rozwoju zrównoważonego, poszanowania zasobów naturalnych (w szczególności wody, surowców naturalnych i lasów) oraz racjonalnej gospodarki odpadami, rozumianej jako łańcuch działań począwszy od unikania tworzenia odpadów, przez selektywną zbiórkę po recykling.

W ramach akcji Urząd Gminy Rybno zakupił worki na śmieci dla szkół z terenu naszej gminy, które będą brały udział w ogólnoświatowym przedsięwzięciu.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka