Środki z programu "Laboratoria Przyszłości" trafiły do szkół naszej gminy

Opublikowano 2021-12-20 11:54:41. Artykuł wyświetlono: 521 razy.

Gmina Rybno pozyskała w ramach programu Laboratoria Przyszłości wsparcie finansowe w wysokości 223 800,00 zł, które zostało rozdysponowane na rzecz wszystkich szkół podstawowych.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone m. in. na zakup nowoczesnych drukarek 3D z akcesoriami, mikrokontrolerów z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami, sprzętu do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.), stacji lutowniczych (do mikrokontrolerów), specjalistycznych urządzeń z zakresu robotyki, sprzętu gospodarstwa domowego oraz wielu innych pozycji, które na co dzień będą pomocą dydaktyczną dla naszych uczniów.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.