www.gminarybno.pl

Drukuj

Strażacy z Rybna na Ogólnopolskich Mistrzostwach

Opublikowano 2015-06-12 14:20:45. Artykuł wyświetlono: 738 razy.

Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie uczestniczyli w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które w dniach 5-7 czerwca odbyły się w malowniczo położonej Gminie Barczewo na Warmii.

Łącznie w zawodach wystartowało niemal 130 zawodników reprezentujących 32 zespoły ratownicze z całego kraju (między innymi Bielsko-Biała, Kraków, Katowice, Gdańsk, Poznań, Warszawa). Wśród uczestników zmagań ratowniczych znajdowali się Strażacy, Ratownicy Medyczni, przedstawiciele Straży Miejskiej, członkowie Grup Ratowniczych Polskiego Czerwonego Krzyża a także reprezentanci Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM Polska Miedź i inne osoby.

W ciągu trzech dni zmagań drużyny musiały sprawdzić się w różnorodny sposób. Był test pisemny dotyczący segregacji rannych w wypadku masowym, wyczerpujący sprawdzian wysiłkowy - cross fit, symulowane zdarzenie masowe oraz szesnaście innych inscenizacji tragicznych zdarzeń związanych z zatrzymaniem krążenia i urazami. Z takimi przypadkami ratownicy podczas swojej służby muszą mierzyć się często. Konkurencje związane z ratowaniem życia ludzkiego zlokalizowane były na terenie całej Gminy Barczewo.

Ostatecznie ochotnicy z Rybna zdobyli w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Ratownictwie 18 miejsce wśród 32 startujących ekip. Swój start w zawodach strażacy uważają za udany biorąc pod uwagę fakt, że był to ich debiut na tak dużej i profesjonalnej pod względem organizacyjnym imprezie.

Jednostkę OSP Rybno reprezentowali: Marcin Pienicki, Michał Cieciński, Maciej Maciejewski i Patryk Soboczyński. Drużynie towarzyszył Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie Robert Soboczyński.

Zdjęcia z mistrzostw można obejrzeć na fanpage'u Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie.

mc
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka