www.gminarybno.pl

Drukuj

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Opublikowano 2014-01-02 09:42:20. Artykuł wyświetlono: 1216 razy.

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. bp. Jana Chrapka w Rybnie znalazła się w gronie najzdolniejszych uczniów regionu, którzy za swoje osiągniecia otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów, odbyła się w dniu 5 grudnia 2013 r. w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. W roku szkolnym 2013/2014 imponującą średnią i wieloma osiągnieciami pochwalić się może stu siedemdziesięciu trzech uczniów, wśród których znalazła się uczennica klasy II L.O. w Rybnie Agnieszka Rolka.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi szkoły, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendium to przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium przyznaje Prezes Rady Ministrów jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym.

źródło: http://zsrybno.republika.pl, http://uw.olsztyn.pl/
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka