www.gminarybno.pl

Drukuj

Stypendium sportowe Wójta Gminy Rybno

Opublikowano 2016-10-25 15:24:08. Artykuł wyświetlono: 896 razy.

W dniu 25 października, podczas XXVIII sesji Rady Gminy, Wójt Tomasz Węgrzynowski wręczył Stypendium Sportowe Marcie Lipce- mieszkance Żabin, uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Działdowie.

Marta Lipka jest licencjonowaną zawodniczką klubu Centrum Sportów Walki „Champion” Lubawa. Posiada 5 stopień uczniowski. Regularnie uczestniczy w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, gdzie odnosi sukcesy. Marta jest członkiem kadry narodowej juniorów w kickboxingu w formule kick- ligt. W ostatnim czasie zawodniczka zdobyła brązowy medal w MISTRZOSTWACH ŚWIATA JUNIORÓW I KADETÓW W KICKBOXINGU w kategorii Kick - light +70 oraz I miejsce w zawodach POLISH OPEN WAKO EUROPEAN CUP w kategoriach Junior starszy +70 kg LOW KICK, junior+ 70 kg KICK- LIGHT.

Mistrzostwa świata kadetów i juniorów, w najbardziej prestiżowej federacji kickboxingu w świecie WAKO, odbywały się w dniach od 27 sierpnia do 3 września br. w Dublinie. W mistrzostwach świata wystartowało ok. 1400 zawodniczek i zawodników z 47 krajów. Reprezentacja Polski drużynowo zajęła szóste miejsce, a mieszkanka naszej Gminy wywalczyła, jak wspomnieliśmy, brązowy medal.
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka