'Świadomi zagrożenia'

Opublikowano 2012-04-19 12:04:54. Artykuł wyświetlono: 1904 razy.

W dniu 16 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie odbył się apel zorganizowany w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej "Świadomi zagrożenia", która jest częścią realizowanego w kilku województwach Polski projektu "Ogień w lesie - podniesienie świadomości mieszkańców terenów wiejskich w zakresie zapobiegania pożarom lasów".

W apelu uczestniczył leśniczy - pan Tomasz Stepnowski, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że pożary są jednym z największych nieszczęść spotykających polskie lasy. Zaznaczył też, iż pożary nie tylko powodują ogromne spustoszenia w świecie przyrody lecz także są przyczyną strat ekonomicznych.

Podczas apelu wystąpili uczniowie klasy IIIa, którzy zaprezentowali przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni - pani Zofii Stepnowskiej hasła oraz ulotki na temat znaczenia lasów i przeciwdziałania pożarom. Z ulotkami tymi uczniowie wkrótce udadzą się do mieszkańców Rybna, ponieważ tematyka zagrożeń pożarami dotyczy nie tylko uczniów, ale mieszkańców całej społeczności gminnej.

Uczniowie otrzymali przekazane przez Nadleśnictwo Lidzbark koszulki i czapki z logo kampanii oraz płyty o treści informacyjno-edukacyjnej i broszury.

tekst i fot. http://sprybno.edupage.org