www.gminarybno.pl

Drukuj

Święto liczby Pi w Zespole Szkół

Opublikowano 2015-03-24 07:59:17. Artykuł wyświetlono: 1964 razy.

Dnia 20 marca 2015 roku w Zespole Szkół w Rybnie odbył się apel poświecony obchodom Pierwszego Dnia Wiosny połączony z obchodzonym 14 marca "Świętem Liczby π"

W pierwszej części apelu uczniowie należący do „Koła Teatralnego” pod kierunkiem Pani Beaty Ligman zaprezentowali przedstawienie pt: „Uczniowie czasu”. Spektakl uwzględnił ważne treści z obszaru profilaktyki. Następnie uczennice gimnazjum uświetniły całość układem tanecznym z udziałem hula-hop. Przewodnim elementem tańca był okrąg (opiekun grupy tanecznej Pani Hanna Bem).

Druga część apelu została przeznaczona „Niezwyklej liczbie π”.

Głównym celem obchodzonego Święta Liczby π ,to utrwalenie zagadnień matematycznych i uzmysłowienie znaczenia liczby π nie tylko na lekcjach matematyki lecz w naszym codziennym życiu. Uczniowie klas gimnazjalnych zaprezentowali scenki humorystyczne z udziałem : kół i okręgów.

Został również przeprowadzony konkurs wśród uczniów gimnazjum na wykonanie najdłuższego łańcucha zbudowanego z papierowych okręgów. Wszystkie zespoły klasowe były bardzo zaangażowane w ten konkurs. Odbył się również konkurs pt: „Strój kołowy odlotowy”, w którym przedstawiciele klas zaprezentowali strój z wykorzystaniem elementów związanych z liczbą π.

Rozstrzygnięty został konkurs na wykonanie gazetki klasowej pt: „Koła i okręgi w otaczającym nas świecie”. Miłym akcentem obchodzonego Święta liczby π były transparenty matematyczne wykonane przez uczniów Zespołu Szkół.

Organizatorzy Święta (p. Joanna Kruszyńska , p. Justyna Podowska, p. Małgorzata Chylińska i p. Kazimierz Raczyński).

Trzecią częścią apelu była przeprowadzony turniej wiedzowy nauczyciele kontra uczniowie.

Bogaty program Dnia Wiosny pokazał, że można świetnie łączyć naukę i wychowanie z zabawą.

źródło: Zespół Szkół w Rybnie
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka