www.gminarybno.pl

Drukuj

Szkoła Podstawowa w Rybnie promuje zdrowie

Opublikowano 2015-12-22 10:55:48. Artykuł wyświetlono: 824 razy.

Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie obecnie posiada 175 szkół w Polsce. W gronie 33 placówek, które dołączyły w tym roku jest Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie!

18 grudnia 2015r. w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, pani Dyrektor Bożena Dobrzyńska i koordynator szkolny Zofia Stepnowska odebrały ten dokument z rąk wiceminister edukacji Teresy Wargockiej i profesor Barbary Woynarowskiej.

– Ważne jest, aby przekazywać młodemu pokoleniu te nawyki, które w przyszłości pozwolą mu dbać o własne zdrowie. Przekazujmy uczniom kapitał ważny na całe życie – powiedziała sekretarz stanu w MEN.

Program Szkoła Promująca Zdrowie realizowany jest w Polsce od 1991 r. pod kierunkiem prof. dr hab. Barbary Woynarowskiej. Ten oddolny ruch cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem. Do sieci szkół promujących zdrowie należy obecnie ponad 3000 placówek.

Krajowy Certyfikat jest uznaniem działań całej społeczności szkolnej, które szkoła przedstawiła do oceny Kapitule we wniosku złożonym w maju tego roku.

źródło: Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka