Szkolenia zagraniczne nauczycieli

Opublikowano 2018-04-27 15:20:08. Artykuł wyświetlono: 1117 razy.

W roku 2017 Gmina Rybno pozyskała środki z projektu: „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w wysokości 409 281,15 zł na szkolenia zagraniczne nauczycieli naszych szkół.

Już w lipcu tego roku 37 osób wyjedzie do Zagrzebia w Chorwacji i Murcji w Hiszpanii na warsztaty doskonalące kwalifikacje zawodowe.

Podczas szkoleń uczestnicy pogłębią swoją wiedzę i umiejętności w zakresie pracy z uczniem ze specyficznymi trudnościami w nauce, z uczniem z ADHD oraz autyzmem, a także dzieckiem zdolnym. Druga grupa będzie doskonaliła umiejętności z zakresu efektywnej komunikacji interpersonalnej z rodzicami oraz dziećmi. Każdy z kursów będzie trwał 5 dni i zakończy się egzaminem potwierdzającym nabycie danych umiejętności.

Do czasu wyjazdu nauczyciele odbędą odpowiednie przygotowanie na platformie e-learningowej i opracują listy problemów zawodowych, z jakimi borykają się w pracy dydaktycznej, sporządzą wykazy własnych, sprawdzonych narzędzi dydaktycznych, służących wzbudzaniu zainteresowania uczeniem się u uczniów, własnych pomysłów na sukces w celu podzielenia się tą wiedzą z uczestnikami kursu z innych krajów.

Po zakończeniu mobilności, każdy uczestnik będzie zobligowany do przygotowania sprawozdania z kursu na stronę internetową szkoły, udziału w konferencjach i spotkaniach, wymianie doświadczeń z nauczycielami innych szkół, dzielenia się wiedzą i przykładami dobrych praktyk poprzez: przeprowadzenie szkolenia dla nauczycieli , przygotowanie prezentacji multimedialnej zawierającej przykłady dobrych praktyk oraz zaprezentowanie jej na forum nauczycielskim.

Zdobyta wiedza i rozwijane umiejętności nauczycieli podczas szkoleń zagranicznych zostaną wykorzystane do opracowania w każdej ze szkół programów rozwojowych służących podniesieniu jakości ich pracy.

Projekt jest w 100% finansowany ze środków Unii Europejskiej.