Szkolenie dla pracowników socjalnych

Opublikowano 2018-04-19 09:33:42. Artykuł wyświetlono: 1088 razy.

W środę 11 kwietnia w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się kolejne szkolenie dla pracowników socjalnych Ośrodków Pomocy Społecznej realizowane, w ramach Programu „Czyste Powietrze”. Tym razem w spotkaniu wzięli udział pracownicy z placówek z powiatu elbląskiego i działdowskiego.

Jednym z działań Programu jest włączenie pracowników socjalnych ośrodków pomocy społecznej w działania informacyjne wykorzystania energii w domu/mieszkaniu, możliwości pozyskania środków na wymianę kotłów, uzyskanie dodatków energetycznych, środków pieniężnych na dofinansowanie ogrzewania domów/mieszkań. W szkoleniu przeprowadzonym przez Doradców energetycznych WFOŚiGW w Olsztynie w ramach realizacji celów i działań Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego i przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” wzięło udział 16 pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu powiatu elbląskiego i działdowskiego. Tematyka szkolenia obejmowała szeroki zakres zagadnień związanych z ochroną powietrza, termomodernizacją budynków, ciepłem systemowym, rozproszonymi, odnawialnymi źródłami energii, aspektami prawidłowego użytkowania mieszkań, racjonalnym wykorzystaniem energii cieplnej i elektrycznej oraz możliwościami pozyskania finansowania w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii w budownictwie.