www.gminarybno.pl

Drukuj

'Szlak Błękitny' otwarty!

Opublikowano 2013-06-10 12:07:54. Artykuł wyświetlono: 1865 razy.

Dnia 8 czerwca 2013r. o godz. 15:00 grupa mieszkańców naszej gminy wyruszyła trasą ścieżki rowerowej „Szlak Błękitny”.

Tym samym pomysł utworzenia szlaku rowerowego, który zrodził się rok temu, doczekał się realizacji. Projekt powstał we współpracy Welskiego Parku Krajobrazowego z Urzędem Gminy Rybno. Trasa prowadzi przez najbardziej urokliwe zakątki naszej gminy i liczy ok. 25 km.

Inauguracyjny przejazd częścią ścieżki rowerowej odbył się przy słonecznej pogodzie w miłej atmosferze. W licznej grupie sympatyków jazdy rowerowej (ponad 70 osób) trasę przemierzył również Dyrektor Welskiego Parku Krajobrazowego – Pan Krzysztof Główczyński.

W miejscowości Wery nad Jeziorem Tarczyńskim, gdzie przybyła grupa rowerzystów czekały atrakcje przygotowane przez Krzysztofa Wittbrodta - pracownika Parku, dmuchana zjeżdżalnia oraz ciepły posiłek i owocowe przekąski.

Wszystkim przybyłym serdecznie dziękuję wyrażając nadzieję, że szlak będzie często odwiedzany. Za pomoc w organizacji dziękuję Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz Gminnej Bibliotece Publicznej, a za zapewnienie bezpieczeństwa podczas przejazdu Posterunkowi Policji w Rybnie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębieniu.

Do zobaczenia na trasie ścieżki rowerowej.

Mirosław Karbowski
Urząd Gminy Rybno
 

 


Galeria zdjęć skojarzona z tekstem 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka