Sztandar dla OSP Hartowiec

Opublikowano 2017-08-21 13:00:24. Artykuł wyświetlono: 4218 razy.

W sobotę, 19.08.2017r. w Hartowcu odbyła się uroczystość nadania sztandaru dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Ceremonia połączona była z obchodami 95-lecia istnienia jednostki.

Uroczystość nadania sztandaru swoją obecności ą zaszczycili między innymi: Senator Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Bogusława Orzechowska, Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, Starosta Działdowski Marian Janicki, Komendant Powiatowy PSP w Działdowie st. bryg. Bogdan Cywiński, Prezesi Zarządów Oddziału Powiatowego i Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Paweł Cieśliński i Jerzy Chmielewski oraz wielu innych.

Wręczenia sztandaru dokonał Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Gustaw Marek Brzezin.

Z okazji jubileuszu jednostki Wójt Gminy Rybno przekazał strażakom z Hartowca sprzęt ochrony osobistej w postaci dwóch aparatów powietrznych.

fot. Sylwester Kasprowicz