Sztuka 'Boże mój' w Centrum Kultury

Opublikowano 2018-02-05 08:38:16. Artykuł wyświetlono: 1559 razy.

W niedzielę, 28 stycznia o godz. 17:00 w Centrum Kultury-Biblioteka w Rybnie po raz kolejny odbyło się spotkanie z cyklu ‘Teatr przy stoliku’ pt. „Boże mój” zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie.

Licznie zgromadzona publiczność obejrzała sztukę w wykonaniu Joanny Fertacz i Grzegorza Jurkiewicz. Błyskotliwa komedia o dość niezwykłej sesji terapeutycznej wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród widzów.

„Boże mój” – to sztuka jednej z najważniejszych autorek izraelskich to oryginalna, pełna zaskakujących pomysłów i skrząca się błyskotliwymi dialogami komedia o dość niezwykłej sesji terapeutycznej. W gabinecie pani psycholog zjawia się pacjent, który oczekuje pomocy w ciągu godziny - tylko tyle bowiem zostało czasu do końca świata, który…. sam stworzył. Bóg, bo to On we własnej osobie jest pacjentem Elli, od lat cierpi na depresję i nie ma już siły rządzić ludzkością.

Jaki jest Stwórca w człowieczym wymiarze? Co doprowadza go do psychicznego załamania na przestrzeni dziejów? Jak wygląda świat z perspektywy smutnego Boga i co znaczy dla niego historia Hioba? Anat Gov, znane z Biblii tematy przedstawia z dużą dozą humoru i refleksji, pokazując je w zupełnie innym świetle.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz