www.gminarybno.pl

Drukuj

Truszczyny: Czy powstanie pierwsze Koło Gospodyń Wiejskich w gminie

Opublikowano 2018-02-12 12:28:21. Artykuł wyświetlono: 498 razy.

W czwartek, 8 lutego o godz. 17:30 w świetlicy wiejskiej w Truszczynach Sołtys wsi – Maria Kozłowska wraz z mieszkankami przygotowały swojskie wyroby z okazji tłustego czwartku – pączki, rogaliki oraz świeże bułeczki z makiem.

Podczas spotkania Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski zaproponował aby w Truszczynach zawiązało się pierwsze w Gminie Rybno - Koło Gospodyń Wiejskich. – Pomysł bardzo ciekawy – stwierdziły mieszkanki Truszczyn. Sekretarz UG w Rybnie – Jolanta Jendrycka obiecała, że pomoże utworzyć wcześniej wspomniane Koło Gospodyń Wiejskich, a pierwsze wyzwanie jakie stoi przed paniami – to upieczenie 150 pączków na wielką Galę Sportu Rybno 2018, która odbędzie się już 25 lutego o godz. 17:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka