www.gminarybno.pl

Drukuj

Truszczyny: Otwarcie boiska, turniej piłki nożnej i festyn rodzinny

Opublikowano 2017-07-27 11:37:08. Artykuł wyświetlono: 1380 razy.

W niedzielę, 23 lipca o godz. 14:00 w Truszczynach odbyło się oficjalne otwarcie nowego boiska o nawierzchni naturalnej, turniej piłki nożnej o Puchar Sołtysa oraz festyn rodzinny.

Uroczystość otworzyła Maryla Kozłowska – Sołtys wsi Truszczyny, która powitała wszystkich zaproszonych gości oraz mieszkańców Truszczyn, Zwiniarza i Dębienia. Następnie prowadząca przeszła do kolejnego punktu – uroczystego przecięcia wstęgi i otwarcia nowego boiska trawiastego. Wstęgę przecinali: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Radny Gminy Rybno – Piotr Kamiński, Ks. Proboszcz Parafii p.w. Świętego Mikołaja Biskupa w Zwiniarzu – Paweł Figurski oraz mieszkańcy wsi Truszczyny. Następnie Proboszcz poświęcił boisko, a sołtys wraz z wójtem wręczyli 48 mieszkańcom oraz 17 dzieciom podziękowania oraz nagrody za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność okazaną wsi Truszczyny.

Po części oficjalnej przyszedł czas na turniej parafialny dzieci zorganizowany przez Radnego Gminy Grodziczno – Mirosława Więckiewicza oraz turniej piłki nożnej o Puchar Sołtysa. W tym drugim udział wzięły cztery drużyny – Dębień (drużyna Piotra Kamińskiego), Dębień (drużyna Grzegorza Januszewskiego), Truszczyny (35 +) i Truszczyny (18 +). Zespoły rozegrały turniej systemem „każdy z każdym” 2x7 minut, a sędziami głównymi byli: Arkadiusz Długokęcki oraz Sylwester Kasprowicz.

Przedstawiamy klasyfikację końcową:
1.Truszczny (35+) 7 pkt. (3:0)
2.Dębień (Januszewski) 7 pkt. (2:0)
3.Truszczny (18+) 3 pkt.
4. Dębień (Kamiński) 0 pkt.

Po wręczeniu ogromnego pucharu przez Marylę Kozłowską najlepszej drużynie turnieju, przyszedł czas na festyn rodzinny i na wspólną zabawę przy dobrej muzyce i obficie zaopatrzonym bufecie. Uroczystość zorganizowała Rada Sołecka wraz z Sołtys wsi Truszczyny i Ochotniczą Strażą Pożarną w Truszczynach. Nagrody dla dzieci zostały zakupione ze środków Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podczas festynu można było także przejechać się kucykiem, a później na imprezę przyjechał Motoclub Wel, który zaprezentował swoje przepiękne maszyny.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka