Truszczyny: Spotkanie dot. utworzenia Koła Gospodyń Wiejskich

Opublikowano 2018-03-02 13:24:55. Artykuł wyświetlono: 1405 razy.

W czwartek, 1 marca o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Truszczynach odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowane przez Sołtys wsi – Marię Kozłowską.

W spotkaniu udział wzięły mieszkanki wsi Truszczyny i Dębienia, a także członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Ostaszewie oraz Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Sekretarz Urzędu Gminy w Rybnie – Jolanta Jendrycka i Radny Gminy Rybno – Sylwester Kasprowicz.

Podczas spotkania panie omówiły sprawy formalne utworzenia Koła Gospodyń Wiejskich w Truszczynach oraz mogły posłuchać jak wygląda działalność KGW we wsi Ostaszewo. Spotkania gospodyń to nie tylko wspólna praca ale także integracja, wycieczki, a przede wszystkim możliwość wyjścia z domu. Wójt Gminy Rybno oraz Sekretarz UG w Rybnie obiecali pomóc w tworzeniu Koła Gospodyń Wiejskich, a Sylwester Kasprowicz zadeklarował, że wypromuje „Koło” oraz pomoże tworzyć kronikę.

nadesłał: Sylwester Kasprowicz