www.gminarybno.pl

Drukuj

Truszczyny, Żabiny i Koszelewy na finałach konkursu Eko-Sołectwo

Opublikowano 2015-11-26 13:31:55. Artykuł wyświetlono: 805 razy.

Truszczyny, Żabiny i Koszelewy znalazły się w gronie 65 sołectw z województwa warmińsko-mazurskiego, które wzięły udział w tegorocznej akcji zbierania elektroodpadów. Najbardziej efektywni jednak okazali się mieszkańcy sołectwa Królewo, którzy zebrali 6 ton elektrośmieci.

Truszczyny, które podczas finału w Olsztynie reprezentowała Maryla Kozłowska wraz z mieszkańcami, zebrały 1,5 tony elektrośmieci, Koszelewy z Adamem Kasprowiczem na czele – 1 tonę, a Żabiny, które reprezentowała Żaneta Zdunek i Bożena Rozentalska – 900 kg. Podczas finału reprezentacja z Gminy Rybno otrzymała nagrody za udział w konkursie „Eko-Sołectwo”.

Tuż za zwycięzcami z Królewa uplasowało się sołectwo Przykop w gminie Purda (5 ton elektrośmieci). Ostatnie miejsce na konkursowym podium zajęło sołectwo Stulichy w gminie Węgorzewo (niespełna 5 ton elektroodpadów).

Konkurs „Eko-Sołectwo” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przez kilka miesięcy uczestnicy akcji zebrali ponad 112 ton elektroodpadów. To zdecydowanie więcej niż wynik odnotowany w ubiegłym roku - wówczas 25 sołectw uzbierało 73 tony elektrośmieci.

Zbiórkę koordynowali sami sołtysi. To oni informowali lokalną społeczność o konkursie, a także wyznaczali punkty, do których można było znosić odpady. Zebrane elektrośmieci były następnie zabierane przez uprzednio wyznaczoną firmę.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka